FUAF Kültür Sanat Yarışması Sonuçlarını Açıklıyoruz!

Gönülü kendine kılavuz edinen, Aşk’la YOL alanların DURAĞINDAYIZ!

Her ne ararsan ara, kendinde arayanların DURAĞINDAYIZ!

Acı veya tatlı;  insana, doğaya ve evrene dair ne varsa, her anı gönül  gözü ile gören, gönül  sesi ile dinleyenlerin tuvallere işlediği, fotoğraf karelerinin çerçevelere sığdırıldığı Gerçeğin DURAĞINDAYIZ!

Akıl, kalp ve beden bütünlüğü yakalamış, HAK ve HAKİKAT’ı tüm hüner ve marifetleriyle birlikte, sihirli elleri ve sözleriyle ortaya seren, nakış nakış tarihin sayfalarına kazıyan,  “Sevgi” dolu insanların DURAĞINDAYIZ!

Sabırla yol alanların, duruşu ile direnenlerin, sanatı ile haykıranların DURAĞINDAYIZ!

Dili, dini, rengi ne olursa olsun 72 millete bir nazarla bakabilen her yaştan, her kesimden, dünyadaki tüm insanları kucaklayan anlayışın, buluştuğu sınırsız bir Aşk’ın DURAĞINDAYIZ!

Evet, işte o sihirli eller ve dillerin memleketindeyiz!!! Sınırların ortadan kalktığı bir memleketteyiz, KÜLTÜR ve SANAT ŞEHRİNDEYİZ!…

“Dil bizden, nefes Hünkâr Hace Bektaş Veli’den” diyerek başlıyoruz gülbenklerimize. Yarışmaya katılan tüm canlarımızın eserleri bizlere “Gönlümüze Aşk Nefesini üfleyen Hünkârımızın yolunda olduğumuzu” bir kez daha kanıtladı.

Tek bir CAN olarak gördügümüz bu dünyada bizlerin amacı tabiki de sanatı veya sanatla uğraşanları yarıştırmak değildi.

Amacımız, böylesi zor şartlarda COVİD 19 salgın sürecinde bile, bizleri yaşatacak, umutlarımızı yeşertecek olan gerçek değerlerin aslında, ölümsüzleşecek olan KÜLTÜR ve SANAT dalında yaptığımız çalışmalar olduğunu bir kez daha hatırlatmaktı.

Amacımız; YOL’umunuzun ulu önderlerini yaşatmak, onları insanlığa tarihsel gerçekliği ile doğru tanıtmak, Sanat ile uğraşan tüm canları bulmak, buluşturmak, gözler önüne çıkarmak, AKM’lerimizi atölye çalışmalarımız ile birer Bilim, Sanat ve Kültür yuvalarına dönüştürmektir.

UNESCO 2021 Hünkâr Hace Bektaş-ı Veli ve Yunus Emre yılı olarak ilan edilmesi vesilesiyle AABK ve Ülke Federasyonları Kültür Sanat Kurulları olarak düzenlediğimiz 1. FUAF KÜLTÜR SANAT ONLİNE YARIŞMA SONUÇLARI, birbirinden deüerli Seçici Kurul üyelerimiz tarafından belirlenmiştir.

Yarışma sonuçlarını kamuoyuna ilişikte bildiriyoruz.

FUAF Kültür Sanat Yarışmamız da derece alan tüm canlarımızı bir kez daha tebrik ediyor ve yarışmada dereceye giren tüm Canlarımıza, Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonumuzun da düzenleyeceği Kültür sanat yarışmasında da, başarılarınızın devamını diliyoruz.

Yarışmamıza katılım sağlanması için emek veren tüm FUAF AKM Başkan ve yöneticilerimize, AKM Kültür Sanat Komisyonu sorumlularımıza, FUAF Bölge Kültür Sanat Komisyonu Başkanlarımıza, emeği geçen diğer tüm canlarımıza;

Birbirinden değerli Seçici Kurul Üyelerimize, jürilerimize;

KOMPOZİSYON-ÖYKÜ
Sema KILIÇKAYA
Ali Ekber BAŞARAN
Kemal YALÇIN
Dersim GÜLER

ŞİİR
Ahmet TAN
Karahan YILMAZ
Yurdagül KILINÇ

FOTOĞRAF
Aslan BAYTEK
Dönüş ÖZCAN
Ali ŞAHİN

RESİM
Deniz ÇALIÇKAN
Yurdagül BAŞARSLAN
Abidin GÜL

Aşağıda adı geçen, cesaret edip yarışmamıza katılan tüm canlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Aşk ile…

Şiir yarışmacıları

  1. Ali ÖZMEN (Essonnes)
  2. Erwan KERIVEL (Lille)
  3. Leyla ASLAN (Londra)
  4. Murat AYDOĞDU (Istanbul)
  5. Üryan EROĞLU (Quimper)
  6. Yusuf Armel KESİK (Nancy)
  7. Murat Nuri CIVAK (Diyarbakır)
  8. Ümit ALGÜNERHAN (Nevers)
  9. Ağa AKGÜÇ (Nantes)
  10. Durnaz (Naz) ATMACA (Istanbul)
  11. Cemalettin ŞENOL (Ankara)
  12. Kamber GÜRBÜZDAL (Ankara)
  13. Arslan SATILMIŞ (Dijon)
  14. Berkan ERDEM (Malatya)
  15. Mehmet Özgür ERSAN (Istanbul)
  16. Fani AFŞİN Gaziantep
  17. Hakan TARHAN (Istanbul)
  18. İmam GÜNGÖRDÜ (Reims)
  19. Elif MEŞE (Nancy)
  20. Kazım Eroğlu (Aydin)
  21. Figen İNAL – ÜVEZ (Strasbourg)
  22. Mehmet Kantaş (Sivas)
  23. Nazimdeniz KOYUPINAR (Haguenau)
  24. Lorisu KOYUPINAR (Haguenau)
  25. Hayat KARADEMIR (Reims)
  26. Kemal Eroğlu (Istanbul)
  27. Zeynel Abidin GÜNDÜZ (Nürnberg)
  28. Emre UĞUZ (Istanbul)
  29. Cemal YILDIRIM (St Avold)
  30. Ezeli DOGANAY (Duisburg)
  31. Baykal TUNÇ (Recklinghausen)
  32. Marc ASLAN (Strasbourg)
  33. Emre Can IREZ (Brüksel)

Edebiyat yarışmacıları

  1. Leyla ASLAN (Londra)
  2. Ümit ALGÜNERHAN (Nevers)
  3. Kasım KAPLAN (Nancy)
  4. Metin   TUNC (İtalya)
  5. Aynur HASÖZ (KKTC)
  6. Gül CANDIR (Eskişehir)
  7. Alirıza AKYOL (Marseille)

Resim yarışmacıları

  1. Leyla TOPCU (Metz)
  2. Anaïs ONGUN TOPRAK Lyon
  3. Michelle TOPRAK Lyon
  4. Şilan DEMİR Marsilya
  5. Dilan DEMIR Marsilya
  6. Ezgi AKHAN Toulouse
  7. Léna GOKTASLAR Toulouse
  8. Zübeyde DAL Adana
  9. Olgou KILLI Metz
  10. Deniz DASDAN Belfort
  11. Kasım KAPLAN Nancy
  12. Nurgül BORA Bursa
  13. Ezel BULUT Nancy
  14. Ela BULUT Nancy
  15. Kibar KATA Yalova
  16. Elin ESKICINDIL Metz
  17. Müge YILMAZ Niğde
  18. Seyid Ali KIZILYATAK St Louis
  19. İrfan Özgün KILINC Muğla
  20. Hayat KARADEMIR Reims
  21. Volkan DASTAN Belfort
  22. Aliye Temoçin Strasbourg
  23. Gurdal TOPAL Metz
  24. Fatmagül UGURLU Paris
  25. Azad SULUYMAN GÖK St Avold
  26. Zöhre SAPKUR St Avold
  27. Hatice SAPKUR St Avold
  28. Ali SAPKUR St Avold
  29. Havin SAPKUR St Avold
  30. Asmin SAPKUR St Avold
  31. Okan DASTAN Belfort
  32. Azra AKDOGAN Chelles
  33. Can YÖRÜK Metz
  34. Sevnur ATES Istanbul
  35. Toprak FIDAN Metz
  36. Selin ÜNCÜCAN Bollene

Fotoğraf yarışmacıları

  1. Michelle TOPRAK  (Lyon)
  2. Ali Can ALTUNBAŞ (Strasbourg)
  3. Asli DEGERLI (Toulouse)
  4. Uğur ABBASOGLU (Metz)
  5. Özlem Eskicindil (Metz)
  6. Adnan KARAKOÇ (Paris)
  7. Estelle DONMEZ (Paris)
  8. Kemal DINÇ (Paris)
  9. Dursun ULUCAN (Paris)
  10. Cem GÜNDOĞDU (Ordu)
  11. Gizem GUNGORDU (Metz)
  12. Baykal DEMİR (Montbeliard)
  13. Asiya Fidan YETER (Austria)
  14. Aliye Temoçin (Strasbourg)
  15. Rojin UGURLU (Paris)
  16. İdal AKGÜÇ (Reze)
  17. Ağa AKGÜÇ (Reze)
  18. Idil UGUR (St Avold)
  19. Soline UGUR (St Avold)
  20. Alikaya UGUR (St Avold)
  21. Haydar BOZOK (St Avold)
  22. Hasan DEMIR(St Avold)
  23. Elif SEVI (KKTC)